Toalety – co nowego?

Toalety – co nowego?

Toaleta - zdjęcieMogłoby się wydawać, że w dziedzinie produkcji toalet nie można wymyślić już nic nowego. Jak się jednak okazuje, producenci poszli z duchem czasu i wprowadzili na rynek absolutnie nowatorskie toalety. Zacznijmy od funkcjonalności – do tej pory w wielu domach montowano zarówno toalety, jak bidety – obecnie nie ma już takiej potrzeby. Wystarczy wybrać odpowiednio zaawansowany model, by cieszyć się dwoma urządzeniami w jednym. Nie można jednak zapomnieć o tym, że same toalety nie tylko stały się jednocześnie bidetami, lecz również naszpikowano je wieloma innowacyjnymi dodatkami.

Rzecz jasna przeciętny człowiek może nie odczuwać potrzeby wydawania dużo większej sumy gotówki na tego typu udogodnienia, jednak warto wiedzieć, że tego typu nowinki istnieją. Za kilka lat z pewnością modele tego typu potanieją, i nawet przeciętny Kowalski będzie mógł sobie pozwolić na różne atrakcje. Jeśli chodzi o względy estetyczne, przede wszystkim obecnie możemy nabyć toalety w wielu kolorach – produkuje się nawet toalety w ekstrawaganckim kolorze czarnym. Rozszerzenie gamy kolorystycznej to jednak nie wszystko – dodatkowo urozmaicono kształt toalety – nie musi to już być znana wszystkim, tradycyjna forma, lecz coś zupełnie oryginalnego.

Warto wspomnieć również o tak ciekawych funkcjach dodatkowych jak chociażby podgrzewane siedzenie czy mechanizm spowalniania deski klozetowej (już dość rozpowszechniony). Jakby tego było mało, toaleta może stać się odtwarzaczem muzyki, ponieważ najnowsze modele posiadają wbudowany czytnik kart pamięci. Toaleta może być również wyposażona w program automatycznego czyszczenia oraz funkcję energooszczędnego automatycznego spłukiwania. Toalety dzisiejszych czasów często same nie tylko się czyszczą, lecz również suszą. Nie da się ukryć, że każdy, kto chce urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu będzie musiał się liczyć z zakupem takiej niebanalnej toalety. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, patrząc na dostępne obecnie modele, że mogłyby one stać się ozdobą pomieszczenia samą w sobie.

Warto zobaczyć:

MIska WC - podstawowy element toaletyMiski WC

Wygoda to niezwykle ważny aspekt użytkowania toalety. Jeśli ma ona być na odpowiednim poziomie to musimy zadbać o zakup odpowiedniej miski WC.

 

Deska sedesowa - wygoda i estetykaDeski sedesowe

Po wejściu do toalety deska sedesowa jest jednym z pierwszych elementów, które rzucają się w oczy. Jeśli więc należymy do grona estetów, dla których liczy się design to powinniśmy starannie dobierać deskę sedesową.

 

Spłuczka WC - sprawnie działająca toaletaSpłuczki

Utrzymanie właściwej czystości w toalecie jest bardzo ważne. Jednak trudno zadbać o to gdy nie posiada się dobrej spłuczki.