Powłoka antypoślizgowa – naprawdę warto

Powłoka antypoślizgowa – naprawdę warto

Powłoka antyposlizgowa nałożona na podłodzeDom kojarzy nam się z miejscem bezpiecznym, dlatego warto zadbać, aby łazienka nie stała się miejscem nieszczęśliwego wypadku. Podłoga w tym pomieszczeniu zazwyczaj wyłożona jest płytkami ceramicznymi, poza tym – nie trudno o zachlapanie ich powierzchni co sprawia, że stają się śliskie i niebezpieczne. Poślizgnięcie się na posadzce może skończyć się nie tylko niegroźnym urazem, lecz nawet śmiercią, jeśli uderzymy głową w ostry kant. Także firmy nie powinny bagatelizować tego problemu – siedziba firmy jest każdego dnia odwiedzana przez klientów, dlatego bezpieczeństwo powinno być priorytetem.

Koszty postępowania sądowego i ewentualna kara za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscu pracy może znacząco nadszarpnąć budżet. Powyższe dywagacje mają na celu przybliżenie zalet wynikających ze stosowania powłok antypoślizgowych. Wystarczy zakupić odpowiedni środek antypoślizgowy i zgodnie z instrukcją użycia zaaplikować go na posadzki w łazience czy w biurze. Możliwe jest także wynajęcie firmy, która nie tylko zajmie się zabezpieczeniem podłogi , lecz również usługa zostanie objęta gwarancją i będziemy mogli liczyć na okresowe sprawdzenie tego, w jakim powłoka antypoślizgowa jest stanie.

Zazwyczaj firmy zajmujące się tego rodzaju działalnością używają środków, dzięki którym posadzka zostaje zabezpieczona na okres od 2 do nawet trzech lat. Powłoka antypoślizgowa to zdecydowane coś, w co warto zainwestować, ponieważ ewentualne konsekwencje mogą być dużo droższe, niż koszt zakupienia specjalnego preparatu, który przecież wystarczy nam na długi okres czasu.

Warto zobaczyć:

Maty antypoślizgowe

Maty antypoślizgowe - przykładowa mata

Poślizgnięcie się na mokrej posadzce zazwyczaj kończy się tylko bolesnym upadkiem. Jednak czasami może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje. Dlatego właśnie warto zainwestować w maty antypoślizgowe, które znacznie ograniczają ryzyko upadku. Warto je montować tam gdzie są brodziki prysznicowe.